Kézilabda

Kézilabda-eb: 31-25-ös magyar siker Macedónia ellen

""

Mikler-bravúrral kezdődött a találkozó, aki a Barcelona klasszis balkezes lövőjének, Kiril Lazarovnak a büntetőjét fogta meg az első percben. A macedónok a jó magyar védekezésnek és Mikler Roland védéseinek köszönhetően a hatodik percig nem találtak a magyar kapuba, míg Mocsai Lajos csapatából Gulyás, Császár és Putics is eredményes tudott lenni.

A 10. percig az öt macedón lövésből négyet hárító Mikler vezérletével a magyar csapat Ancsin átlövésével tovább növelte előnyét (4-1). A 12. percig kellett várni Kiril Lazarov első góljára, aki kettő perccel később második büntetőjét sem tudta bedobni Mikler Ronaldnak, míg Császár emberhátrányból is betalált Ristovski kapujába. A 7-3-as magyar vezetés sok volt Ivica Obvran macedón kapitánynak, aki a 15. percben ki is kérte első idejét.

A macedón időkérés után az első két hetest elhibázó Lazarov a harmadik büntetőt már bedobta, de Császár, Gulyás és Putics is válaszolt, majd újabb Mikler-védés után Zubai lőhetett ziccert Ristovskinak, így a 20. percre már hat gól volt a magyar előny (12-6).

""

A feljavuló magyar átlövőjátéknak és a remek védekezésnek köszönhetően folyamatosan nőtt az előnyünk, a macedónoknál –a remek magyar védőmunkának köszönhetően – Kiril Lazarovot szinte észre sem lehetett venni a pályán. A Barcelona klasszisának hétméteresből sem ment, a Miklert váltó Tatai is megfogta a balkezes átlövő büntetőjét, míg egy gyors támadásból Szöllősi is betalált, így a 25. percben már nyolc gól volt a magyar előny (14-6).

Lazarov pihenőt kapott Obvrantól, nélküle támadásban a macedónok tanácstalanok voltak, míg a felszabadultan kézilabdázó magyarok Iváncsik és Császár újabb találataival kialakította a félidei 16:9-es eredményt.

A szünet után biztosan őrizte előnyét a magyar csapat, a macedónok nem tudtak érdemben felzárkózni, szinte minden találatukat magyar gól követte. Külön élményszámba ment Zubai megoldása, a beállós emberrel a nyakán, csuklóból "pókhálózta ki" a jobb felsőt.

A félidő közepén már kilenc gól volt a különbség, és úgy tűnt, a macedónok immár csak a találkozó végét várják. Ancsin második kiállítása alatt hat gólra feljött a rivális, Mocsai Lajos kapitány időkéréssel nyugtatta a társaságot. Nem is támadt gond, a macedónoknak esélyük sem volt arra, hogy akár picit is megszorongassák a magyarokat, akiknek győzelmét a dán közönség vastapssal jutalmazta.

KÉZILABDA
Európa-bajnokság, középdöntő:
Macedónia – Magyarország 25-31
Herning, Jyske Bank Boxen, 8500 néző, v.: Guszko, Repkin (fehéroroszok)
Gólszerzők: Császár 7/4, Ancsin 4, Zubai 4, Nagy K. 4, Putics 3, Gulyás 2, Vadkerti 2, Szalafai 2, Szöllősi 1, Iváncsik G. 1, Mocsai 1, illetve Pecakovski 5, Manaskov 5, Mirkulovski 4, Lazarov 4/1, Georgiesvski 2, Dimovski 2, Mojsovski 1, Stoilov 1, Angelovski 1